skip to main content
placeholder for top bar

Staff

ADMINISTRATION

ADMINISTRATION

PRINCIPAL
Demetrius Ball
 
ASSISTANT PRINCIPAL
Marissa Norris
 
MTSS Liaison
Mona Keeler
SUPPORT STAFF

SUPPORT STAFF

Office Manager
Veena Virdee
 
Attendance Secretary
Mary Tagupa
 
Front Office Secretary
Vicki Poynter
 
Registrar
Val Milat
 
Counselor Secretary
Bella Lee
 
Nurse
Sharon Dodson
 
Nurse LVN
Cheyanne Michaelis
 
Noon Supervisor
Kami Jackson
TEACHERS

TEACHERS

Kate Adragna
PE 6,7,8
 
Shawn Armstrong
Science 8/Env. Sci.
 
Mara Beardmore
Resource 7
 
Frank Borghi
PE 7,8
fborghi@srvusd.net
 
Omar Bostic
Core 7
 
Jeanette Brown
Music
jbrown02@srvusd.net
 
Alessandra Castro
TSA/Core 8
 
Margaret Cline
Science 6
mcline@srvusd.net
 
Rimy Dhillon
Core 6
rdhillon@srvusd.net
 
Shayne Downey
Resource 8
 
Margaret (Maggie) Eda
Math
 
Julie Gilbert
Spanish 1A
 
Allison Golde
Resource 6/7
 
Lynette Gonzales
Core 8
 
Celeste Granger
Core 6
 
Lynn Green
Computer Science
 
Michelle Hamon
Core 8 & Yearbook, AVID, Leadership
 
Ghada Hanna
French 1A/B
 
Katy Johnson
Core 7
 
Chris Jordan
Art and Wheel
 
Cheryl Keller
Adv. Tech & Core 7
 
Anne Kim
Math
 
Sarah Laake
Science 6
 
Lacey Lowe
Spanish 1 A/B
 
Scott Matek
PE 7/8 & Athletic Director
 
Carrie Nevins
Core 6
 
Tina Mihin
Core 6
 
Ron Olds
Math Course 1, Algebra
 
Patti Pfann
Math Course 2
 
Heather Raines
Drama, Wheel 6
 
Brian Rouillard
Living Skills/Wheel
 
Becky Shea
Special Day (Mild)

Melinda Sininger
Science 6/7
 
Melissa Sos
PE 6 & Health

Kyle Sprickman
Science 7/8
 
Aaron Stephens
Core 8
 
Allison Stevens
Core 8
 
Nicola Stone
Math Course 3, Algebra
 
Rebecca TenElshof
Core 6
 
Garrett Tsang
Science 8
 
Denise Tully
Core 7
 
Robina Vanni
Resource 6
 
Charlotte Vaughns
Core 7/8
 
Doug Wartenberg
Core 6
 
Tori Witty
Special Day Mod/Severe
 
Justine Won
Geometry
 
Anastasiia Zasatavna
Math Course 1, 2
LIBRARY

LIBRARY

Librarian Teacher
Alicia Martin
 
Library Media Coordinator
Uma Kumarasivan
COUNSELING

COUNSELING

Counselor
Devrah Laake
 
Counselor
Kaitlyn LaBrie
 
Counselor
Jenny Bassett
 
School Psychologist
Ajeeta Chaudhri
 
Speech Therapist
Brittany Bianchi
CHILD NUTRITION

CHILD NUTRITION

Manager/Child Nutrition
Deborah Anderson
 
Child Nutrition
Stephanie Hadiwibowo
PARA PROFESSIONALS

PARA PROFESSIONALS

Autism Specialist Para
Karthika Ganapathiraju
 
Autism Specialist Para
Archana Ghatnekar
 
Autism Specialist Para
Clayton Rogers
 
Autism Specialist Para
Oliver Solis
 
Para – Resource
Miriam Ghadiali
 
Para – Resource
Latha Rajan
 
Para- Resource
Veena Eswara
 
Para- Resource
Padma Nandula
 
Para-Resource
Sarah Moore
 
Para- Special Day
Monika Bali
 
Para-Special Day
Marivic Caritan
 
Instructional Asst
Hema Kandasamy
TECHNOLOGY

TECHNOLOGY

School Tech Assistant
Tustin Ellison
CUSTODIAL STAFF

CUSTODIAL STAFF

Lead Custodian
Carlos Velasco Huaman
 
Custodian
Jorge Mendoza
 
Custodian
Roger Zhang
 
Custodian
Roy Larios